تکنولوژی‌ها, سخت افزار

STMicroelectronics STM32 32-Bit Arm® Cortex®-M MCUs

سیگنال کالا با توجه به نیاز موجود به اطلاعات دقیق و به روز در حوزه الکترونیک و همچنین در جهت گسترش دانش و امکان به کارگیری آن در این حوزه، اقدام به جمع‌آوری مقالات معتبری در این زمینه کرده است. مقالات مذکور، جهت سهولت دسترسی به اطلاعات دست اول و  افزایش نوآوری و سهولت در استفاده از ابزار الکترونیکی برای مخاطبان ، توسط سیگنال کالا ترجمه شده و در اختیار عموم قرار گرفته است.

 

در مقاله زیر STM32 مورد بررسی قرار گرفته است:

 

STMicroelectronics STM32 32-Bit ARM® Cortex®-M MCUs مبتنی بر پردازشگر Arm Cortex-M  هستند و برای تحویل درجات آزادی جدید به کاربران MCU طراحی شده‌­اند. MCUها رنج محصول ۳۲ بیتی ارائه می­دهند که عملکرد بسیار بالا، قابلیت‌­های زمان-واقعی، پردازش سیگنال دیجیتالی و عملیات کم توان و فشارضعیف دارد. این امر با حفظ یکپارچگی کامل و سادگی توسعه حاصل می­شود.

 

دستگاه­‌های STM32 غیر موازی و با محدوده گسترده که مبتنی بر هسته استاندارد صنعتی بوده و توسط انتخاب وسیعی از ابزارها و نرم‌­افزارها حاصل می­‌شود باعث می‌­شوند تا این خانواده از محصولات گزینه‌­ای ایده‌­­آل هم برای پروژه­‌های کوچک و هم برای تمام تصمیمات پلتفرم باشند.

 

پورتفوی STM32  دارای انواع گزینه‌ها است که هم اکنون شامل Arm Cortex-M cores (M0, M0+, M3, M4, and M7) است. این امر به توسعه‌­دهندگان این امکان را می­‌دهد تا STM32  کامل را برای کاربردها پیدا کنند. توجه خاصی به تطبیق پورتینگ کاربردها از یک دستگاه به دستگاه دیگر پرداخته می­شود. سازگاری باینری مرکب با تکلیف پین­‌آوت مشابه، سیستم IP سخت‌­افزاری و زبان برنامه­‌نویسی سطح-بالا باعث می­‌شود تا کار توسعه در رابطه با خانواده STM32 بسیار راحت‌­تر باشد.
 
STM32
 
STM32
 
 

TouchGFX  چارچوب نرم‌­افزاری گرافیکی رایگان پیشرفته‌­ای است که برای ریزکنترلرهای STM32 بهینه شده است. با استفاده از ویژگی‌­های گرافیکی و معماری STM32، TouchGFX  انقلاب HMI اشیا را از طریق ایجاد رابط­های کاربر گرافیکی مشابه با گوشی هوشمند تسریع می­کند. چارچوب TouchGFX  شامل TouchGFX Designer (TouchGFXDesigner)، یک ابزار PC با کاربری ساده گرافیکی، و موتور TouchGFX   ، یک هسته گرافیکی بهینه شده،  است. TouchGFX  باعث می­‌شود تا توسعه GUI ساده شود که شبیه‌­ساز WYSIWYG و تولید کد خودکار را ترکیب می­کند. TouchGFX  تمام گام­‌ها از نقشه‎‌­های طراحی اولیه تا محصولات نهایی منحصربفرد  را از طریق تکرارهای سریع روی نمونه‌­ای اولیه پایان یافته پوشش می­دهد.

 

TouchGFX Designer به­صورت ابزار نرم­‌افزاری تکی موجود است که امکان ارزیابی گرافیکی ساده و سریع و اثبات مفهوم را ممکن می­‌کند. چارچوب TouchGFX  شامل TouchGFX Designer در بسته‌­های STM32Cube MCU توزیع شده است. این ابزار با کاربرد STM32CubeMX  و ابزار تولید کد برای توسعه همزمان گرافیک و کاربرد اصلی در محیط پروژه یکپارچه به طور کامل سازگار است.

 

ویژگی­های کلیدی STM32

 

  • ساختار: ساخت آسان چند محتوای صفحه و انتقال­‌های مربوطه
  • ویجت: انتخاب گسترده ویجت­‌ها با قابلیت سفارشی­ سازی همانند کانتینر سوآپ و پیشروی سیکل برای ایجاد GUI بدون زحمت
  • پوسته‌­ها: تنظیم پوسته‌­های گرافیکی با کاربری آسان که ایجاد نمونه­‌ی اولیه تطبیقی بدون نیاز به طراح گرافیکی را میسر می­سازد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *